WorkshopData

HaynesPro WorkshopData ATI

ELIT Polska jest dystrybutorem oprogramowania warsztatowego HaynesPro WorkshopData ATI.
Pod tą nową nazwą kryje się znana i ceniona na polskim rynku aplikacja VIVID, czyli kompleksowa baza wiedzy na temat napraw i obsługi samochodów. Nazwa uległa zmianie w 2012 roku, w wyniku przejęcia firmy VIVID przez Haynes Publishing Group.

Dane dostępne w aplikacji zostały pogrupowane w siedem bloków tematycznych:
1.    Obsługa
2.    Silnik
3.    Układ przeniesienia napędu
4.    Zawieszenie i układ kierowniczy
5.    Układ hamulcowy
6.    Części zewnętrzne/wewnętrzne
7.    Elektronika

 

„To, co wyróżnia program WorkshopData to funkcja "SmartLINKS", czyli inteligentne skróty łączące powiązane informacje umieszczone w różnych blokach tematycznych. Dzięki temu czytając opis danej czynności, możemy dowiedzieć się min. ile ta czynność powinna zająć czasu”
 Taka informacja jest bardzo istotna dla warsztatu, ponieważ umożliwia nie tylko odpowiednie zaplanowanie pracy, ale pozwala także prawidłowo określić cenę usługi dla klienta. Czas potrzebny na wykonanie tej samej czynności (np. wymiany sprzęgła) w różnych modelach aut może być różny, a jego zgadywanie do niedawna było prawdziwą zmorą warsztatów niezależnych. Tymczasem ASO zawsze miały dostęp do danych o jednostkach roboczych.

 

WorkshopData udostępnia także dokładnie listy czynności obsługowych w czasie przeglądów okresowych – znowu, identyczną informacją dysponują Autoryzowane Stacje Obsługi. Dzięki dostępowi do tych danych warsztat niezależny może bez problemu dokonać przeglądu okresowego samochodu objętego gwarancją producenta. Wydrukowana lista wykonanych czynności wręczona klientowi umożliwi mu skuteczne dochodzenie roszczeń gwarancyjnych w razie awarii auta (zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej NR 461/2010 z dnia 27 maj 2010 Gruppen Freistelungs VerOrdnung - GVO obecnie Motor Vehicle Block Exemption Regulation - MVBER).

 

Autorzy oprogramowania HaynesPro włożyli wyjątkowo dużo pracy w opracowanie czytelnych rysunków technicznych, które są przygotowane do wydrukowania ich w razie potrzeby tak, aby można było nimi wspomagać pracę przy samochodzie.
„WorkshopData dostępny jest w nowoczesnej dystrybucji cyfrowej poprzez dedykowaną stronę internetową. Oznacza to, że nie trzeba niczego instalować na komputerze. Wystarczy, aby na urządzeniu z dostępem do Internetu otworzyć przeglądarkę i zalogować się odpowiednimi danymi dostępowymi. Każdy klient, który zakupi roczną licencję otrzymuje dostęp do naszej infolinii technicznej.

 

strona programu:

www.workshop-data.com

 

nowa wersja programu:

www.workshopdata.com/touch

Copyright © 2017 ELIT Polska
All rights reserved

CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja:
Elit Polska Sp. z o.o. | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00, fax 12 643 78 82
e-mail: kontakt@elitpolska.pl | NIP 872-207-62-58 | BDO 000028931
KRS 000034198 | XI Wydział Gospodarczy KRS Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia | Kapitał zakładowy: 14 630 500 zł
informacja o cookies